SPORT

Ja kur do të zhvillohet finalja Majlinda Kelmendi – Gili

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmedi është kualifikuar në finale të Grand Prix të Tel Aviv 2019.

Kelmendi ka mposhtur xhudisten rumune, Andreea Chitu në kategorinë -52 kilogramë, shkruan GazetaBlic.

Në finale, xhudistja nga Peja, Majlinda Kelmendi do të takohet me Cohen Gili.

Federata ndërkombëtare e Xhudos ka njoftuar se finalet e kategorisë -52 kg do të zhvillohen nga ora 16:00.

Deri më tani, Majlinda Kelmendi ka fituar ndaj xhudistes nga Gjeorgjia, Tetiana Levytska Shukvani dhe zviceranes, Fabienne Kocher

Ore dore Rolex

Artikujt te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close