LAJME

Nga sot do te ket ngritje te temperaturave

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 24-27 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë i lartë, ditën e enjte.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

Artikujt te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close