LAJMEPOLITIKE

VETËVENDOSJE SHKEL RREGULLAT E KQZ-SË, THYEN HESHTJEN ZGJEDHORE

Dita e sotme është heshtja zgjedhore në të cilën kandidatët për deputetë dhe partitë nuk kanë të drejtë të bëjnë fushatë zgjedhore për zgjedhjet që do të mbahen ditën e nesërme.

Mirëpo, këtë rregull të Këshillit Qendror Zgjedhor, e ka thyer Lëvizja Vetëvendosje.

VV disa orë më parë, ka publikuar pamje nga tubimi i mbrëmshëm që u mbajt në sheshin e Prishtinës.

Njëjtë ka vepruar edhe kryetari i partisë, Albin Kurti. Në profilin e tij është shpërndarë një pamje nga fushata e mbrëmshme./Insajderi.com/

Ore dore Rolex

Artikujt te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close