SPORT

Kosova shënon fitore historike në botëror, mposhtë Nigerinë 9:3

Kombëtarja e Kosovës në kërling ka shënuar fitoren e parë në histori të saj në kampionatin botëror të kërlingut për mikse, që po mbahet në Aberdeen të Skocisë.

Kombëtarja jonë mposhti Nigerinë 9:3, e cila po ashtu debutoi në këtë botëror.

Garuesit Mirjeta Shatri, Erik Shabaj, Eldena Dakaj dhe Peter Andersen, po e përfaqësojnë Kosovën, bashkë me trajnerët Meriton Zeneli dhe Judy Russell.

Dje garuesit tanë humbën takimin me Sllovakinë, me rezultat zyrtar, pasi shkaku i problemeve me vizë arritën me vonesë në Skoci.

Krahas Sllovakisë e Nigerisë, në grup me Kosovën janë edhe Kanada, Bjellorusia, Estonia, Gjermania dhe Hong Kongu.

Ore dore Rolex

Artikujt te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close